Archicad i Artlantis jako podstawowe narzędzie w projektowaniu wnętrz. Dlaczego uczymy tych programów do projektowania wnętrz ?

Jako szkoła związana z projektowaniem wnętrz zawsze szukamy najlepszych narzędzi, które pomogą nam urzeczywistnić pomysły naszych kursantów. Dwa takie narzędzia, które zyskały popularność w ostatnich latach to Archicad i Artlantis. W tym artykule dowiemy się, dlaczego uczymy Archicada i Artlantisa w naszej placówce zajmującej się nauką projektowania wnętrz .

Dokładne pomiary .

Jednym z głównych powodów, dla których używamy Archicada, jest możliwość tworzenia dokładnych pomiarów. Dzięki precyzyjnym narzędziom do modelowania możemy stworzyć model 3D projektowanej przez nas przestrzeni, co pozwala nam zmierzyć i dostosować każdy aspekt projektu. Jest to szczególnie przydatne podczas pracy nad złożonymi projektami, w których dokładność jest kluczowa. Rysowanie 2D jest bardzo dokładne i jakość jest identyczna jak w programie Autocad.

Realistyczne wizualizacje.

Kolejnym powodem, dla którego korzystamy z Archicada i Artlantisa, jest możliwość tworzenia realistycznych wizualizacji naszych projektów. Dzięki zaawansowanym możliwościom renderowania możemy tworzyć obrazy, które wyglądają jak fotografie. Jest to szczególnie przydatne przy prezentowaniu naszych projektów klientom, ponieważ pozwala im zobaczyć, jak będzie wyglądać gotowa przestrzeń przed rozpoczęciem prac budowlanych.

Oszczędność czasu .

Korzystanie z Archicada może również pomóc nam zaoszczędzić czas w procesie projektowania. Dzięki bibliotece gotowych modeli, i materiałów możemy szybko stworzyć model 3D naszego projektu bez konieczności zaczynania od zera. Może to być szczególnie przydatne podczas pracy w napiętych terminach lub gdy musimy stworzyć wiele wariantów projektu.

Współpraca.

Artlantis to kolejne narzędzie, które wykorzystujemy w naszej szkole na kursie projektowania wnętrz. Jest to oprogramowanie do renderowania, które pozwala nam tworzyć wizualizacje naszych projektów. Dzięki możliwości bezproblemowej współpracy z Archicadem możemy łatwo eksportować nasze modele 3D i renderować je w Artlantisie. Pomaga nam to tworzyć wysokiej jakości wizualizacje, które robią wrażenie na naszych klientach i inwestorach.

Podsumowując, uczymy Archicad i Artlantis w naszej szkole na kursie projektowania wnętrz, ponieważ są to bardzo przydatne narzędzia, które pomagają tworzyć dokładne pomiary, realistyczne wizualizacje, oszczędzać czas i współpracować z innymi. Jeśli chcesz przenieść swoje projekty wnętrzarskie na wyższy poziom, rozważ włączenie Archicad i Artlantisa do swojej pracy.