Zajęcia fakultatywne w Studio Forma – kurs projektowania wnętrz

STUDIO FORMA  prowadzi dodatkowo zajęcia fakultatywne.

Są przeznaczone jedynie dla naszych kursantów. Mają charakter edukacyjny i specjalistyczny.

1. MALUJEMY. WARSZTATY DEKOROWANIA ŚCIAN I SUFITÓW.

Zajęcia organizowane i prowadzone wspólnie z firmą MR STUDIO PROJEKTORNIA i TIKKURILA.
Tematyka:
  • Kolor, wykończenie, struktura – różne możliwości zastosowania farb we wnętrzach.
  • Dekoracje ścienne – farby i tynki strukturalne.
  • Komponujemy kolory – stop monotonii
Dla uczestników: komplet materiałów firmy Tikkurila – wzorniki farb w paletach NCS, RAL i Tikkurila, katalogi drukowane.

2. ZAJĘCIA Home & Home

Zajęcia organizowane i prowadzone wspólnie z firmą Home & Home
To pracownia dekoratorska specjalizująca się w dekoracji okien i ścian. Na co dzień odczarowuje podejście do tapet jak i tkanin. Wspiera architektów i projektantów przy doborze odpowiednich materiałów, dysponuje dziesiątkami próbników, wzorów sprowadzanych z największych europejskich fabryk. Choć tapetowanie jak i dekoracja okien to końcowy etap prac wykończeniowych warto przewidzieć je wcześniej w projekcie. Trzeba pamiętać, że tapeta nawet położona na jedną ścianę, lub atrakcyjnie upięta zasłona może mieć decydujący wpływ na odbiór  całego wnętrza.
3. ŁAZIENKA DOBRZE ZAPROJEKTOWANA – WARSZTATY.

Zajęcia organizowane i prowadzone wspólnie z firmą MR STUDIO PROJEKTORNIA

Prowadzący: Przemek Kalinowski
Tematyka:
  • Umywalki, wanny, brodziki, kabiny prysznicowe – na co zwracać uwagę przy wyborze produktów.
  • Co trzeba wiedzieć o armaturach łazienkowych, by stworzyć funkcjonalną przestrzeń. Jak dobierać baterie do ceramiki łazienkowej. Jak kompletować rozwiązania do prysznica i wanny. Przegląd najczęściej stosowanych i najciekawszych rozwiązań.
  • Katalogi produktów. Jak poruszać się w gąszczu informacji zawartych w materiałach producentów. Jak sprawnie i bez błędów dobierać elementy wyposażenia łazienek.
  • Projekt a rzeczywistość – najważniejsze zagadnienia techniczne i ich wpływ na projekt łazienki.
Dla uczestników: komplet katalogów producentów (armatura, ceramika łazienkowa, brodziki i kabiny prysznicowe, grzejniki).

4. ZAJĘCIA DESIGN Vitra

Zajęcia organizowane i prowadzone wspólnie z firmą VITRA

Tematyka: analiza powstania i inspiracje  znanych nam dobrze ikon designu. Oprócz form użytkowych także przykładowe projekty obiektów architektury docenionych i znanych projektantów jakich jak: Zaha Hadid,Antonio Cittero,Jasper Morrison, bracia Bouroullec, Philippe Starck oraz innych.

Zdjęcie z minionych edycji.